4.8 C
Скопје
22:38 - 18 април, 2024

Ознака : модна

Секојдневие

Лежерно а толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Еспресо
Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна… Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Модна битка помеѓу јатрвите: Меган и Кејт со својот избор покажаа колку се разликуваат! (ФОТО)

Еспресо
Кејт и Меган дадоа се од себе за да изгледаат гламурозно на оваа прослава, а вие проценете која изгледа подобро… На прославата на Денот на...
Секојдневие

Модна доминација на кралицата Ранија: Деловен стајлинг кој добро и стои на секоја жена! (ФОТО)

Еспресо
Доколу сакате да оставите добар впечаток, облечете се вака… Кралицата Ранија не престанува да воодушевува со своите модни избори. Последен во низата е сафари аутфитот...
Секојдневие

Одличен крој, уште подобра боја: Меланија Трамп ја заврши посетата на Индија во голем стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп им одржа уште една модна лекција на сите… Меланија Трамп успеа повторно да ги воодушеви сите со своето последно појавување. Со ова појавување...
Секојдневие

Омилените турски актерки како модна инспирација (ФОТО)

Еспресо
Дали и вие сте една од оние жени кои инспирација за облека и модни комбинации неретко ги бараат на интернет, вклучувајќи ги имињата на познатите...
Секојдневие

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Еспресо
Доколку не сте доволно инспирирани, ние ви претставуваме 5 најинтересни стајлинзи за овој период. Во нив ќе изгледате беспрекорно стилизирани. Одлично им стојат на сите...
Секојдневие

Проверена модна формула за сите генерации: Овој стајлинг никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Еспресо
Марго Роби е од оние холивудски актерки кои не се трудат многу околу својот изглед, а секој пат изгледаат феноменално. Клучот на добриот стил се...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо
Блејк Лајвли и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс се фатени од папараците додека биле на опуштена прошетка. Актерката која е позната по високите потпетици, а особено...
Секојдневие

Проверена модна формула: Џенифер Лопез знае како моментално се носи најпопуларниот тренд! (ФОТО)

Еспресо
Монохроматскиот стил е многу популарен оваа сезона, а тоа го знае и Џенифер Лопез. За прошетка на улиците низ Њујорк таа избра удобна, но воедно...
Сцена

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Igor
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...