12.8 C
Скопје
08:17 - 15 април, 2024

Ознака : битка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗЕЛЕНСКИ: „Битката за Донбас започна, но ќе се бориме до крај“, „ова е одлучувачка битка!“

Еспресо
Претседателот на Украина, во својата вообичаена вечерна порака, ги повикува војниците и цивилите да се борат во она што ветува дека ќе биде одлучувачка битка...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Славниот рапер Федез се соочува со тешка болест: „ТЕ САКАМЕ ПОВЕЌЕ ОД КОГА БИЛО, наскоро ќе бидеш добро“ – напиша сопругата Кјара Ферањи

еспресо
„Те сакаме повеќе од кога било, наскоро ќе бидеш добро“, напиша инфлуенсерката Кјара Ферањи на Инстаграм постирајќи семејна фотографија, откако нејзиниот сопруг во солзи објави...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Модна битка помеѓу јатрвите: Меган и Кејт со својот избор покажаа колку се разликуваат! (ФОТО)

Еспресо
Кејт и Меган дадоа се од себе за да изгледаат гламурозно на оваа прослава, а вие проценете која изгледа подобро… На прославата на Денот на...
Секојдневие

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Еспресо
Оваа недела се одбележува 75-годишнината од почетокот на битката за Иво Џима, мал, оддалечен јапонски остров на кој се одвиваше една од најкрвавите битки од...
ЛајфстајлСцена

Модна битка: Карлеуша ја ископира Северина! На која и стои подобро? (ФОТО)

Igor
Критичарите на Северина Којич (47) можат да и замерат многу нешта, но она што не може никој да го побие е дека е икона на...