25.8 C
Скопје
18:20 - 25 јуни, 2024

Ознака : која

Секојдневие

ВИДЕО: Празнична реклама која расплака милиони луѓе во светот

Еспресо
Оваа емотивна реклама во две минути ја опиша борбата на старите луѓе со новонастанатата ситуација… За оваа божиќна реклама многумина сметаа дека е една од...
Секојдневие

Која е разликата помеѓу „second hand“ и „vintage“

Слободен печат
Со оглед на фактот што денес тренд се моделите како оние во последните неколку епохи, од 90-тите па наназад се до 60-те години – многу...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Еспресо
Парот наскоро ќе прослави 10-годишнина од бракот, а заедно се речиси 18 години… Славниот актер Харисон Форд во интервјуто за магазинот „Parada“ беше прашан која...
Секојдневие

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Еспресо
Индонезијката Џанах учествуваше во музичкиото натпреварување „Liga Dangdut Indonesia” каде пееше како славеј, разнежнувајќи го жирито, а потoа откри дека нејзината мајка страда од напреден...
ЛајфстајлСцена

Актерката на која операциите и ја уништија кариерата: Мег Рајан наполни 58 години (ФОТО)

Igor
– Би било сјајно кога луѓето би сфатиле дека ѕвездите се само луѓе со сите свои слабости и недостатоци, а не безгрешни идоли, изјави во...
Секојдневие

Меланија Трамп во војнички капут: Модна класика покрај која ништо друго не ви треба (ФОТО)

Igor
Секоја жена треба да има барем еден сличен модел… На традиционалната парада по повод Денот на ветераните која се одржува веќе 100-ти пат во Њујорк,...
Uncategorized

Џек Ма: Луѓето без пари имаат ЕДНА ЗАЕДНИЧКА РАБОТА поради која никогаш нема да заработат доволно!

Igor
„Сиромашните луѓе е најтешко да ги задоволите“. Дајте им нешто бесплатно, тие ќе мислат дека тоа е замка. Кажете им дека ова е само мала...
ЛајфстајлСцена

Проговори за несреќата која ја направи неговиот син: Не ми го чепкајте семејството

Igor
Српскиот актер и режисер, Драган Бјелогрлиќ (56) го привлече вниманието на јавноста откако на прес конференцијата прв пат проговори за сообраќајната несреќа која ја направил...
Здрави навики

Фризура која одговара на секој облик на лице и е еден од најголемите ТРЕНДОВИ оваа есен (ФОТО)

Igor
Навикнати сме трендовите непрекинато да се менуваат, но една фризура веќе неколку сезони не излегува од мода, а тоа не се менува ниту оваа есен....
ЛајфстајлФилм и ТВ

Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Igor
Наредниот месец издавачката куќа „Ricoli“ ќе ја објави книгата за таткото на славниот актер Роберт Де Ниро, поточно за познатиот Роберт Де Ниро постариот. Материјалот...