24.8 C
Скопје
12:52 - 23 мај, 2024

Ознака : трендови

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуЛајфстајлСлајдерСтилЧудесни жени

Маријан Салзман открива ТОП 5 трендови за 2023: Еве како ќе ни се менува животот во следните 365 дена

Еспресо
Една од најуспешните жени во светот на маркетингот, Маријан Салзман претстави вкупно пет трендови за новата година. Потпретседателката на одделот за глобални комуникации во тутунскиот...
UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

ОВА СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ СЕКС ТРЕНДОВИ ВО 2022: Тоа што се „важи“ за секс, ќе стане многу поинакво – многу отворено, етички немоногамно, и многу забавно со новите играчки за возрасни!

Еспресо
Според LoveHoney, ќе има повеќе отворени врски, како и поголема побарувачка за еколошки секс играчки. Ќе има се повеќе разговори за задоволство и секс, а...
ЛајфстајлСлајдерСтил

(ФОТО) ЕСЕНСКА МОДА: Кои трендови ни ги носи новата сезона?

И. Т.
Секоја сезона со себе си носи нови модни хитови, но меѓу нив редовно се протнуваат и класични парчиња кои веќе ги имаме во нашите гардеробери....
ЛајфстајлСлајдер

ФОТО | Трендови кои повеќе нема да се носат: Овие работи нема да зачекорат на модната сцена во 2021 година!

Еспресо
Модата ни носи многу нови трендови секоја година, но повеќето од нив се непостојани, односно излегуваат од мода толку брзо како што станале хит. Пребарувајте...
Лајфстајл

Трендови во спалната соба: „Свет секс“ е главен хит во 2020 година!

Еспресо
Модните трендови ги следиме сите, но веројатно не сте знаеле дека постојат трендови и во сексот, со кои исто така треба да сме сите во...
Ви Препорачуваме

Не смеете оваа зима без овие два тренда! (ФОТО)

Васко Спасоски
Оваа зима, во фокусот е стилизираната геометрија инспирирана од естетиката на 1970-тите години. Кафените, белите, крем и црните тонови се она што целосно го дефинира...
Секојдневие

Бројни промени во светот на модата кои се случија во 2019 година (ВИДЕО)

Слободен Печат
Познато е дека модата ги прати глобалните, урбаните, технолошките и политичките трендови и смерови. Оваа година посебно се зборуваше за одржливоста, климатските промени и прекумереното...
Здрави навики

Фризура која одговара на секој облик на лице и е еден од најголемите ТРЕНДОВИ оваа есен (ФОТО)

Igor
Навикнати сме трендовите непрекинато да се менуваат, но една фризура веќе неколку сезони не излегува од мода, а тоа не се менува ниту оваа есен....
Секојдневие

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 совршени есенски трендови! (ФОТО)

Igor
Едноставните кроеви на гардеробата и оваа есен се при врвот на модната листа… Според Вог, оваа сезона е резервирана за едноставните модни парчиња без многу...
Здрави навики

КОНТУРИ, ДОЦРТУВАЊЕ ВЕЃИ… Одвикнете се од овие популарни шминкерски навики

Igor
Ако сте изгледале стотици видеа на Јутјуб или Инстаграм и мислите дека веќе сте експерт во шминкање, не се лажете толку лесно. Голем број од...