8.8 C
Скопје
08:11 - 27 февруари, 2024

Ознака : есенски

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

Голем есенски базар и учество на 24 артизани: Четири дена со модерното занаетчиство

Еспресо
Од 19 до 22 октомври, во организација на Скопје Сити Мол ќе биде реализиран „Есенски базар“ на кој ќе земат учество 24 индивидуалци „artisans“ –...
Сцена

Кралицата Летиција не знае да погреши: Еве како се носи овој прекрасен фустан со есенски мотиви! (ФОТО)

Igor
Кралицата Летиција (47) се појави на хуманитарниот саем во Мадрид на кој се собира пари за организацијата „Nuevo Futuro“, која обезбедува дом за децата без...
Секојдневие

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 совршени есенски трендови! (ФОТО)

Igor
Едноставните кроеви на гардеробата и оваа есен се при врвот на модната листа… Според Вог, оваа сезона е резервирана за едноставните модни парчиња без многу...
Секојдневие

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Igor
Актерката Џулијан Мур (58) беше една од попознатите гостинки на Диор ревијата во рамките на Модната недела во Париз, и во таа прилика го привлече...
Секојдневие

Есенски парчиња облека кои совршено им прилегаат на дамите со заносни облини (ФОТО)

Igor
Овие парчиња облека се создадени за дами со раскошни облини… Доколку оваа есен се чудите што да облечете, а сепак да бидете во тренд, ние...
Секојдневие

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стајлинг за есенските денови (ФОТО)

Igor
Актерката Пријанка Чопра има одлично чувство за мода, а нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Пред некој ден таа беше фатена од папараците...