4.8 C
Скопје
07:27 - 27 февруари, 2024

Ознака : базар

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

Голем есенски базар и учество на 24 артизани: Четири дена со модерното занаетчиство

Еспресо
Од 19 до 22 октомври, во организација на Скопје Сити Мол ќе биде реализиран „Есенски базар“ на кој ќе земат учество 24 индивидуалци „artisans“ –...
ЛајфстајлСлајдерСтил

Денес почнува голем осмомартовски базар „За сите посебни дами во вашиот живот“: Ќе трае пет дена

еспресо
Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, од 4-ти до 8-ми март, Скопје Сити Мол организира голем осмомартовски базар „За сите посебни дами во вашиот...
ЛајфстајлСцена

Шерон Стоун на насловната на „Harper’s Bazaar“: Доказ дека годините се само бројка (ФОТО)

Igor
Заносната Шерон Стоун е жив доказ дека годините се само бројка. На 61 година таа се уште плени со убавина и сексипил, а многу млади...