Tag : овој

Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Еспресо
Ширењето на коронавирусот предизвика вонредна состојба во многу земји, но и домашни карантини кои буквално ги излудеа луѓето. Една од главните мерки за заштита е...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Да се разбудиш сам себе е најстрашно – Погледнете како овој шегаџија ја исплаши својата сопруга (ВИДЕО)

Еспресо
Ерик е познат Инстаграм шегаџија кој веќе неколку години ги засмејува луѓето со своите измислени начини за убивање на досадата, а во време кога сите...
Ви Препорачуваме Здравје Совети

Сите го препорачаа токму овој начин за миење на рацете, а еве и доказ дека тој е најдобар! (ВИДЕО)

Еспресо
Во време кога оваа основна хигиенска навика за миење раце може да ни го спаси животот, токму нему можеме да му заблагодариме за откривањето на...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Дневен хороскоп за 20 март – Прочитајте што ве очекува овој петок!

Еспресо
Овен Размислувате за деловните промени кои сакате да ги спроведете во дела. Ќе ви биде потребно време се да реализирате. Можно е некоја личност од...
Ви Препорачуваме Стил Тренд

Преслатката актерка го диктира пролетниот тренд: Ако сте во средни години овој ФУСТАН е полн погодок! (ФОТО)

Еспресо
Овој фустан ја прави вашата фигура младешка… Вашата пролетна гардероба би сакале оваа сезона да биде уште посмела? Тогаш угледајте се на актерката Рис Витерспун...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 9 март – Погледнете што ве очекува овој понеделник…

Еспресо
Овен Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да ви се приближат некои...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Еспресо
Настани, претстави, гастрономија, забави…Еве што би можеле да правите во Скопје овој викенд, од 28. февруари до 1. март. Здраво-живо драги скопјани, како сте денес?...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Еспресо
Доброутро сончеви скопјани што секаде со вас носите сонце, и вам накострешени скопјани што секаде со вас носите костреши. Како сте денес? Што ви е...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Еспресо
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл од 31 март официјално престануваат да дејствуваат како високи членови на британското кралско семејство. Според таа одлука...
Ви Препорачуваме Здравје Совети

Препородете го својот имунитет со овој домашен тоник

Еспресо
Лукот го прави секое јадење повкусно, а исто така го подобрува и нашето здравје. Вистина е дека сировиот лук е моќен природен лек. Тој може...