03:03 - 23 јуни, 2024

Ознака : човек

Ви ПрепорачувамеЕспресоЗдравјеИстражувањаСлајдер

Прв потврден случај на ковид пренесен од мачка на човек; „ризикот е мал но возможен’

Еспресо
Првиот случај на „Ковид“ пренесен од мачка на човек е утврден во Тајланд. Сепак, според експертите, ризикот за вакви случаи е многу мал. Преносот на...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ПОЧИНА НА 112 ГОДИНИ И 341 ДЕН: Најстариот човек на светот за малку не го пречека роденденот, имал седум деца, 12 внуци и 22 правнуци, бил пренизок, а произведувал чевли!

еспресо
Шпанецот Сатурнино де ла Фуенте Гарсија почина на 112 години и 341 ден, непосредно пред својот 113-ти роденден. Ова го објави Гинисовата книга на рекорди...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ ВО ПРИКАЗНАТА ЗА ТРАНСПЛАТАЦИЈА НА СВИНСКО СРЦЕ: Жената не можела да дојде при себе кога видела кој е пеациентот – „Се здрвив, со години минувавме низ трауми поради него…“

Еспресо
Пред три дена сензационалната вест го обиколи светот дека на срцев пациент од Мериленд му било пресадено срце од генетски модифицирана свиња. Тоа беше првата...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) СВЕДОЧИМЕ ИСТОРИЈА: Генетски модифицирано срце од свиња беше пресадено во човек

Еспресо
Се случи првата успешна трансплантација на свинско срце во градната шуплина на човек се минатата недела во болница во Мериленд. Три дена по исцрпувачката седумчасовна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

РЕПЛИКА НА ТРАГЕДИЈА: Доаѓате до ТОЧКА вон границите на нашата генетика, и тогаш…(ВИДЕО)

jasmina.kantardzieva
Сигурни сте дека нема да успеете, немате надеж дека ќе останете живи, никаква надеж. Ни зрнце. Секоја иднина што ја очекувате, сега ја сонувате со...
СветСлајдерСцена

Најбогатиот човек на планетата ужива тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Еспресо
Погледнете во најскапиот имот во Калифорнија… Неверојатниот имот со огромна вила изградена од поранешниот сопственик на „Ворнер брадерс“ , која, наводно, пред неколку месеци била купена...
Секојдневие

Несекојдневно пријателство: На овој човек хиената му е најдобар пријател (ВИДЕО)

Еспресо
Кој би рекол дека хиените можат да чувствуваат ваква љубов кон луѓето?! Хиените се познати како крволочни ѕверки кои кај многумина предизвикуваат страв и несигурност....
Секојдневие

КАКО ЧОВЕК – Кога ќе видите како ова куче вежба јога, ќе ги протриете очите неколку пати! (ВИДЕО)

Еспресо
Физичката активност е важна, како за телото така и за психата, особено во овој период кога не сме во можност да се движиме и поминуваме...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Шокантната исповед на Бела Хадид за првиот човек на Викторија Сикрет го затресе светот: „Ме тераше да ги соблечам гаќичките“

Еспресо
Брендот за долна облека „Викторија Сикрет“, повторно се најде во центар на скандалите. Обвиненија за сексуално вознемирување пристигнуваат од сите страни. Многу модели и работнички...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Еспресо
Инженерот од Австралија со име Сајмон Дорант Деј (53), тврди дека е вонбрачно дете од принцот Чарлс и Камила Паркер и како што вели тоа...