23.8 C
Скопје
15:44 - 30 мај, 2024

Ознака : трансплантација

БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

(ВИДЕО) Тони Цетински покажа како изгледа по трансплантацијата на коса: Пејачот е видно подмладен

М.Р.
Хрватскиот пејач Тони Цетински пред половина година ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи кога се огласи од приватна клиника за естетска хирургија. Имено, пејачот,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) СВЕДОЧИМЕ ИСТОРИЈА: Генетски модифицирано срце од свиња беше пресадено во човек

Еспресо
Се случи првата успешна трансплантација на свинско срце во градната шуплина на човек се минатата недела во болница во Мериленд. Три дена по исцрпувачката седумчасовна...
ЛајфстајлСцена

Легендарниот музичар заминува на трансплантација на бубрег (ВИДЕО)

Igor
Американската музичка легенда, Стиви Вондер на синоќешниот концерт во Лондон најави дека ќе оди на итна операција за трансплантација на бубрег. ,,Јас сум добро, добро...