19.8 C
Скопје
21:51 - 14 јуни, 2024

Легендарниот музичар заминува на трансплантација на бубрег (ВИДЕО)

Американската музичка легенда, Стиви Вондер на синоќешниот концерт во Лондон најави дека ќе оди на итна операција за трансплантација на бубрег.

,,Јас сум добро, добро сум, се е во ред, имам донор и во ред е. “ , рече 69 годишниот пејач пред публиката на летниот фестивал што се одржува во Хајд парк.

Откако ја испеа песната “Superstition”, легендарниот музичар и се обрати на публиката и рече дека не сака да се шират гласини за неговото здравје.

Стиви најави дека операцијата ќе биде во септември, а пред тоа ќе одржи уште неколку концерти.

Поддршка на Стиви Вондер на синоќешниот концерт му беше пејачот и негов пријател Лајонел Ричи.

https://www.youtube.com/watch?v=vPiJD5ld0gY

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....