Тетоважите на АНЏЕЛИНА ЏОЛИ:„Веќе никогаш нема да бидам глупава да си истетовирам име од маж“

Анџелина Џоли има многу тетоважи, а секоја од нив има посебно значење.

Големиот змеј во долниот дел на телото посебно побудува внимание. Таа вели дека змејот е резултат на една луда ноќ во Амстердам.

„Змејот е веројатно најголемо изненадување. Бев во Амстердам и малку лудував, ги спуштив панталоните во салонот за тетовирање и следното утро се разбудив со тетоважа. Отсекогаш сакав змеј, ама овој беше смешен, со син јазик. За мене змејот е нешто слично на жена – силен е и елегантен.“

Тетоважата во готски стил „Запознај ги своите права“, всушност е име на песна од нејзиниот омилен бенд „The Clash“, која ја направила во 2004 година.

View this post on Instagram

🔥

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolieofficial) on

Будистичката пали магија, напишана со кмерско писмо на јазикот на Камбоџа, ѝ ја направил уметникот за тетоважи Ноо Канфахаин во хотел во близина на Бангкок. Анџелина верува дека таа ги штити неа и нејзиниот посвоен син Мадокс од лоша среќа. Во превод значи: Нека твоите непријатели бидат далеку од тебе. Ако сте стекнале богатство, тоа секогаш нека остане ваше, биди убава како Апсара, каде и да одите бидете опкружени со луѓе, нека ве служат и штитат.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolieofficial) on

Координатите од земјите каде што се родени нејзините деца – Камбоџа (Мадокс), Етиопија (Захара), Намибиа (Шило), Виетнам (Пакс Тиен), Франција (Кнокс и Вивиен).

https://www.instagram.com/p/ByPpLuKJCc1/

Анџелина додала и седма линија, координати од Оклахома, каде што е роден Бред Пит. Оваа тетоважа ја направила на местото каде што бил змејот и името на поранешниот сопруг Били Боб Торнтон. Ја отстранила со ласер, но останале мали траги.

Римскиот број 13 го тетовирала за да покаже дека не е празноверна. Подоцна додала и VMCMXL (13 мај 1940) е датумот на фамозниот говор на Винстон Черчил кога рекол: Немам ништо да понудам освен крв, труд, солзи и пот.

View this post on Instagram

What makes you happy?

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolieofficial) on

Тетоважата од 2016 година во облик на решетка, ги симболизира четирите континенти и четирите елементи: земја, вода, воздух и оган.

Тетоважата Одлучност на арапски јазик ѝ е од 2009 година.

Под неа во 2013 година додала уште две реченици на арапски јазик, веднаш откако се подвргнала на двократна мастектомија.

Разводи и отстранување на тетоважите

Како што „пукале браковите“, така и таа ги отстранувала тетоважите кои бие посветени на некој конкретен партнер. Во интервјуто за време на постапката на отстранување на тетоважите на азискиот змеј посветена на поранешниот сопруг Били Боб Торнтон рекла: „Веќе никогаш нема да бидам глупава да си истетовирам име од маж.

Слични објави

Заедно ќе го пребродиме ова: Адриана Лима упати порака до сите во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина прозборе за експлицитната снимка: Знам кој ја објавил, дознав лани

Igor

Совети за фарбање на косата во домашни услови

Igor

Скромниот домар секој ден пиел кафе во болницата: Кога починал семејството ја дознало неговата тајна

Еспресо

Синтија Никсон ќе дебатира како режисерка на Бродвеј!

Еспресо

Поранешниот сопруг на Меган Маркл очекува дете со богата наследничка (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

12 + 1 =

Слични објави

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Шварценегер стана РАПЕР!

Igor

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Еспресо

И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Igor

Смирете се, сите ќе ве блокирам: Се соблече Славица Чуктераш и никој не остана рамнодушен на нејзините облини! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Храбар маж сака дива жена“: Карлеуша позира во провокативен „тигрест“ фустан (ФОТО)

Еспресо