20.8 C
Скопје
21:40 - 19 мај, 2024

Ознака : Тетоважи

СветСлајдерСцена

Сите тетоважи на Бен Афлек пред Џенифер Лопез: Со цртеж од ајкула го покри името на бившата

М.П
Џенифер Лопез и Бен Афлек се моментно најубавите и највљубените парови во Холивуд. По кризата на Греми, се чини дека меѓу двајцата се врати спокојството...
СветСлајдерСцена

(Фото) Мурињо ги истетовира освоените европски купови; тату-артистот: „Ми рече да оставам простор за идните трофеи“

Еспресо
Пред неколку дена Жозе Мурињо реши да го направи неизбришливо сеќавањето на освоените европски купови, истетовирајќи се со трофеите на Лига на шампиони, Лига на...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо
Шамекиа Морис, модна дизајнерка од Вест Палм Бич, Флорида, САД, првпат почнала да му става привремени тетоважи на нејзиниот син Трејлин кога тој имал само...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

Освен значењето и симболиката, и позицијата на тетоважата со себе носи различно значење

Еспресо
Позицијата на тетоважата може многу да ви каже за личноста, па затоа местото на тетоважата не би требало да е случаен избор. Во продолжение прочитајте...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ДАЛИ СТЕ ДОВОЛНО ХРАБРИ ЗА ОВА: Микро тетоважите се светски хит, а овие 12 ги красат телата на НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ!

М.Р.
Кендал Џенер, Зои Кравиц, Бела Хадид… листата е бесконечна, како и инспирацијата, доколку сте љубител на уметноста за тетовирање. Познавачите на уметноста за тетовирање тврдат...
ЛајфстајлСлајдерСтил

(ФОТО) ДЕЛОВИ ОД ТЕЛОТО „ЗАБРАНЕТИ“ ЗА ТЕТОВИРАЊЕ: Прочитајте внимателно!

М.Р.
Колку и да сте љубител на тату – уметноста и тетоважите, подобро е да оставите некои делови од телото „недопрени“. Тетовирањето е тренд чија популарност...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ТЕТОВАЖИ ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ: Сара Сабат ослепила по тетовирање на очните јаболчници – не жали!

И. Т.
Обожавателката на тетоважи Сара Сабат е целосно покриена со тетоважи, нејзината приказна ја пренесува „The Sun“. На училиште била жртва на врсничко насилство затоа што...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ГО ИСТЕТОВИРАЛ ЦЕЛОТО ТЕЛО: Завист или пасија?

И. Т.
Се претставува како Реми и е жив доказ дека луѓето многу добро можат да станат зависни од тетоважи – со нив го покрил речиси целото...
Секојдневие

Мајстор за тетоважи кој ги оживува легендарните сцени од филмовите! (ФОТО)

Еспресо
Овој мајстор за тетоважи не мора да покрие голем дел од телото за тетоважата да биде подетална и убава. Доколку го прашате него, на мал...
Ви ПрепорачувамеЗдравје

Кажете им збогум на тетоважите во боја! ЕУ сака да забрани одредени бои поради ризиците за здравјето

Еспресо
Тетоважите наскоро ќе бидат еднобојни. Европската Унија сака да ги забрани зеленото и плавото мастило за тетоважа. Тие не се препорачуваат бидејќи имаат многу токсини...