33.8 C
Скопје
16:26 - 24 јуни, 2024

(ФОТО) ДАЛИ СТЕ ДОВОЛНО ХРАБРИ ЗА ОВА: Микро тетоважите се светски хит, а овие 12 ги красат телата на НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ!

Кендал Џенер, Зои Кравиц, Бела Хадид… листата е бесконечна, како и инспирацијата, доколку сте љубител на уметноста за тетовирање.

Познавачите на уметноста за тетовирање тврдат дека Кендал Џенер , Бела Хадид и Хејли Бибер ги имаат најдобрите идеи за мали тетоважи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato)

Иако тетоважите со децении се предмет на дебата за соодветни или несоодветни, добри и лоши вкусови, 21 век го подобри нивниот статус. Помалку тесни ставови и конзервативизам, донесоа поголема слобода на изразување, а со тоа и тетовирање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MR.K (@mr.k_tattoo)

И додека големите тетоважи поминуваат, малите тетоважи го заземаат тронот и како минијатурни уметнички дела ги красат некои од нашите омилени модели, пејачки, инфлуенсери.

Покрај тоа што се одраз на вашите ставови, хоби, афинитети, тие влијаат и на вашиот стил .


Доколку размислувате да направите една, во продолжение  ви ги пренесуваме најдобрите идеи за мали тетоважи, директно од Бела Хадид, Кендал Џенер, Каја Гербер и многу други познати дами со стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Small tattoos (@southcityminiature)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doctor Woo (@_dr_woo_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz)

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....