17.8 C
Скопје
05:27 - 30 јуни, 2022

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Шамекиа Морис, модна дизајнерка од Вест Палм Бич, Флорида, САД, првпат почнала да му става привремени тетоважи на нејзиниот син Трејлин кога тој имал само шест месеци.

Често споделува слики од своето бебе на социјалните мрежи, под името NuggetWorld561, на кои тој е покриен со тетоважи по целото тело. Луѓето ја обвинуваат дека одгледува „гангстер“ и „насилник“.

– Добивам многу негативни реакции, луѓето велат дека син ми го одгледувам како „гангстер“ или „насилник“. Мислам дека не се навикнати да гледаат бебе со тетоважи“, вели тој.

Шамекиа Морис, модна дизајнерка од Вест Палм Бич, Флорида, САД, првпат почнала да му става привремени тетоважи на нејзиниот син Трејлин кога тој имал само шест месеци.

Често споделува слики од своето бебе на социјалните мрежи, под името NuggetWorld561, на кои тој е покриен со тетоважи по целото тело. Луѓето ја обвинуваат дека одгледува „гангстер“ и „насилник“.

– Добивам многу негативни реакции, луѓето велат дека син ми го одгледувам како „гангстер“ или „насилник“. Мислам дека не се навикнати да гледаат бебе со тетоважи“, вели тој.

– Кога бев во осмиот месец од бременоста, се фотографирав со моите браќа во продавница за тетоважи. Луѓето на социјалните мрежи ме малтретираа поради тоа. Сите коментари беа негативни, луѓето велеа дека моето бебе ќе се роди со цел куп тетоважи. Дека отровот од тетоважата ќе помине на него. Беше лудо – изјави таа за британски Сан.

– Реакциите на луѓето се ужасни и тоа е ужасно бидејќи знам дека не сум лоша мајка, и ме нарекуваат со секакви грди имиња.

Сепак, таа вели дека „не и е грижа“ затоа што тоа е „начинот на живот“ во кој ужива.

„Ако судите некого врз основа на видео од 30 секунди на социјалните мрежи, тоа е ваша работа, но она што ќе го кажете или мислите за некого нема да одреди што ќе биде тој во иднина“, вели тој.

Шамекија, која има повеќе од 319.000 следбеници на TikTok, инсистира дека Трејлин „сака“ привремено мастило.

Има и своја гардероба која е исполнета со комбинации на облека за мали деца, како и преку 150 пара патики.

– Добра мајка е онаа која е тука за своите деца, која е нивен обожавател и личност кај која децата доаѓаат со своите проблеми – вели Шамекија.

– Кога бев во осмиот месец од бременоста, се фотографирав со моите браќа во продавница за тетоважи. Луѓето на социјалните мрежи ме малтретираа поради тоа. Сите коментари беа негативни, луѓето велеа дека моето бебе ќе се роди со цел куп тетоважи. Дека отровот од тетоважата ќе помине на него. Беше лудо – изјави таа за британски Сан.

– Реакциите на луѓето се ужасни и тоа е ужасно бидејќи знам дека не сум лоша мајка, а ме нарекуваат со секакви грди имиња.

Сепак, таа вели дека „не и е грижа“ затоа што тоа е „начинот на живот“ во кој ужива.

„Ако судите некого врз основа на видео од 30 секунди на социјалните мрежи, тоа е ваша работа, но она што ќе го кажете или мислите за некого нема да одреди што ќе биде тој во иднина“, вели тој.

Шамекиа, која има повеќе од 319.000 следбеници на TikTok, инсистира дека Трејлин го „сака“ привременото мастило. Има и своја гардероба која е исполнета со комбинации на облека за мали деца, како и преку 150 пара патики.

– Добра мајка е онаа која е тука за своите деца, која е нивен обожавател и личност кај која децата доаѓаат со своите проблеми – вели Шамекија.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Шведска Ангела Меркел со енергија на булдожер: Која е Магдалена Андерсон, премиерка на Шведска 

Ј.К.Д
Се вчитува....