17.8 C
Скопје
05:54 - 30 јуни, 2022

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Нови пресврти следат еден по друг во судскиот процес за клевета на Џони Деп против Амбер Херд (со побарување од 50 милиони долари). По серијата сослушувања во кои двајцата протагонисти го нахранија светот со страшната кошмарна брачна позадина полна со насилство, крв и деградација, сега сите очи се насочени кон Џејмс Франко, кој имал љубовна афера со Амбер Херд во времето на нејзиниот брак со актерот од Пиратите од Карибите, барем според она што Деп го кажува.

Во судот во Ферфејкс, Вирџинија, Амбер рече дека нејзиниот поранешен сопруг „за малку ќе ја убиел“ во 2015 година, во воз, за време на нивниот меден месец, токму затоа што дознала дека ѝ била понудена улога во филм со Џејмс Франко.

„Долго ме тресеше со рацете околу мојот врат од прозорецот на вагонот, мислев дека може да ме убие“.

Сега адвокатите на Деп се тие кои го убедуваат Џејмс Франко да влезе во судницата, иако тој пред само две недели се изјасни, веднаш по Елон Маск, дека не сака да сведочи. Франко пак, минатиот декември беше во центарот на медиумите затоа што по долгогодишно молчење призна дека има зависност од секс, дека имал секс со своите ученики од курсевите за глума, и дека ги изневерил сите свои девојки, освен сегашната Изабел Пакзад.

Адвокатите на Џони Деп тврдат дека Амбер го поканила Франко во нејзината куќа ноќта пред да поднесе барање за развод. За да го докажат ова, адвокатите на Деп пуштија видео во судницата, снимено од безбедносна камера вечерта на 22 мај 2016 година. На видеото се гледаат Амбер и Џејмс Франко заедно во лифтот во пентхаусот во Лос Анџелес на поранешната двојка Херд-Деп. Таа во одреден момент ја потпира главата на неговото рамо. Потоа заедно излегуваат од лифтот. Амбер пред судиите потврди дека човекот на видеото е Џејмс Франко. И таа призна дека го поканила кај неа дома. Следниот ден, 23 мај 2016 година, таа поднесе барање за развод од Деп.

Амбер во судницата изјави дека таа и Франко, кој во тоа време живееле во иста зграда со неа, едноставно биле „пријатели“:

„Тој живееше во станот до мојот и во тој момент навистина ми требаше пријателство“. Но, Деп, продолжи актерката, „ме обвини дека имам тајна врска со него. Го мразеше, навистина го мразеше Џејмс Франко“.

Видеото прикажано во судницата, сепак, според одбраната на Деп ќе послужи во полза на тужбата за клевета од 50 милиони долари против ѕвездата на „Аквамен“. Деп ја тужи својата поранешна сопруга, барајќи отштета од 50 милиони долари за написот објавен во Вашингтон пост во кој таа го обвини Деп за семејно насилство. Судењето, кое започна на 12 април, продолжува. И како и да заврши, секако ќе остане запаметено како едно од најтешките во Холивуд.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....