17.8 C
Скопје
06:06 - 30 јуни, 2022

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

Си замина Пиже. На 57 годишна возраст вчера ненајдено почина скопјанецот Сашо Пижевски – Пиже. Последниот поздрав со нашиот Пиже ќе биде утре (четврток, 19 мај) од 11 до 12 часот во главната капела на градските гробишта Бутел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Perevski (@perrenokaut)

Пријателите, познатите, тафталиџани, Скопје се простува од Пиже. Никола Перевски – Пере од познатиот бенд „Нокаут“ се прости со својот долгогодишен пријател со емотивна порака која ја сподели на својот инстаграм – профил:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Perevski (@perrenokaut)


„После комеморацијата на чичко Александар Џамбазов беше иницијатор и ме покани да испиеме кафе во негова чест. Сенднавме во турското кај музичко си нарачавме по едно Американо и Mакијато. Зборувавме за убавите работи и спомени за чичко Ацо и си направивме по некое селфи. После тоа ме испрати пешки до дома, до влез.Си разменивме по две три шали како и секогаш кога ќе сe видиме… Ни на крај памет дека тоа ке ми биде последното видување и кафе со тебе. Нека ти биде светол патот до ѕвездите, поздрави го Зеко и се гледаме на друго место во друго време. Се надевам некаде каде што времето ке биде смешна работа, нема да постои и нема да има потреба да гледаме во саат… Збогум Пиже“ – стои во објавата на ПЕре.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sašo Piževski (@sasopizevski)

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....