2.8 C
Скопје
05:40 - 19 април, 2024

Ознака : Пресврт

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Моќни енергетски промени: Четири хороскопски знаци ќе доживеат драстичен пресврт следната недела

Еспресо
На хоризонтот на ѕвезденото небо веќе се шират моќни енергетски промени. Според астролозите, тие најмногу ќе влијаат на четирите знаци на Зодијакот. На овие четири...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Пресврт и промени: Три хороскопски знаци ќе добијат неочекувани вести пред крајот на август

Еспресо
Астролозите кажаа кој од знаците на Зодијакот треба да очекуваат изненадувања на полето на кариерата, финансиите или врските до крајот на август 2023 година. Лав...
АстроСлајдерХороскоп

Пресврт на судбината: Два хороскопски знаци наскоро ќе се збогатат

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе имаат големи шанси за финансиска среќа и зголемени приходи следната недела – во периодот од 14...
АстроСлајдерХороскоп

Подгответе се за нешто сосема ново: Април ќе биде пресвртница за два хороскопски знаци

Еспресо
Астролозите именуваа два знака на Зодијакот, чии животи драстично ќе се променат во април 2023 година. Треба да се подготват за нешто сосема ново, бидејќи...
АстроСлајдерХороскоп

На полна и „студена“ Месечина: Животот на три хороскопски знаци драматично ќе се промени токму сега!

Еспресо
8 декември е ден на полна, или како што уште се нарекува – Студена Месечина. Тоа ќе влијае на животот на три хороскопски знаци на...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ ВО ПРИКАЗНАТА ЗА ТРАНСПЛАТАЦИЈА НА СВИНСКО СРЦЕ: Жената не можела да дојде при себе кога видела кој е пеациентот – „Се здрвив, со години минувавме низ трауми поради него…“

Еспресо
Пред три дена сензационалната вест го обиколи светот дека на срцев пациент од Мериленд му било пресадено срце од генетски модифицирана свиња. Тоа беше првата...
UncategorizedЕспресоЖенски печатСлајдер

ДЕНЕС ВО МКЦ: Премиера на претставата „Дневна доза мазохизам“

Еспресо
Денес, 5. септември, во продукција на „Пресврт“, со почеток во 19:00 часот во Денсинг салата на МКЦ ќе биде одиграна премиерната изведба на претставата „Дневна...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Сензуален танц со неочекуван пресврт: Џеј Ло танцуваше покрај момчето, а потоа се случи нешто НЕОЧЕКУВАНО (ВИДЕО)

Еспресо
Атрактивната пејачка и актерка и нејзиното момче објавија снимка која насмеа милиони луѓе ширум светот. Џеј Ло која кариерата во деведесетите ја започна како танчерка,...
Секојдневие

Видео со голотија од забава стана хит поради неочекуваниот пресврт (ВИДЕО)

Еспресо
„Неочекуван момент пред пултот на диџејот“ е насловено краткото видео кое овие денови кружи на социјалните мрежи. Погледнете зошто снимката стана вирална – ќе ви...
ЛајфстајлСцена

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor
Борбата за старателството над децата меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се уште трае, а наскоро, наводно, би можела да добие сосема неочекуван пресврт. Имено,...