30.8 C
Скопје
13:50 - 10 август, 2022

Ознака : приказна

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЉУБОВНАТА ПРИКАЗНА НА БЕН АФЛЕК И ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: Еве зашто е симбол на „љубовта секогаш победува!“

Еспресо
Љубовта помеѓу Џенифер Лопез и Бен Афлек датира од 2002 година. Денес пак, кога зборуваме за Бенифер, едно од омилените имиња на фановите, препознаваме симбол,...
Балкан Слајдер Сцена

ПОПУЛАРНАТА ДИЗАЈНЕРКА ОТВОРЕНО ЗА ТРАВМАТИЧНОТО ИСКУСТВО: На 18 години бев силувана од познаник, не го пријавив, но вие – пријавете веднаш!

Еспресо
Популарната југословенска модна дизајнерка Верица Ракочевиќ сè уште се сеќава на травматичното искуство што го доживеала на 18 години, кога била силувана од познаник. Со...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

ГОЛЕМ ПРЕСВРТ ВО ПРИКАЗНАТА ЗА ТРАНСПЛАТАЦИЈА НА СВИНСКО СРЦЕ: Жената не можела да дојде при себе кога видела кој е пеациентот – „Се здрвив, со години минувавме низ трауми поради него…“

Еспресо
Пред три дена сензационалната вест го обиколи светот дека на срцев пациент од Мериленд му било пресадено срце од генетски модифицирана свиња. Тоа беше првата...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

СИТЕ СТРАДАЊА НА ШИНЕЈД О КОНОР: Обиди за самоубиство, лекувања на психијатрија, конфликти со децата, страшно детство, и сега – смрт на синот, дали новиот документарец за ѕвездата е веќе застарен?

Ј.К.Д
Во светот одекна веста за смртта на 17 годишниот син, Шејн, на пејачката Шинејд О Конор, кој прво исчезнал, а потоа си го одземал животот....
Лајфстајл Ретро Слајдер

(ФОТО)МУ ОСТАНА ЗАСЕКОГАШ ВЕРНА: Љубовната приказна на Јосипа Лисац и Карл Метикош е најтрогателна во Југославија

Еспресо
Љубовта за која велат дека била најголема во стара Југославија, била помеѓу Јосипа Лисац и Карл Метикош. Легендарната Јосипа Лисац е една од најголемите ѕвезди...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО+ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА БУКЕТИТЕ НА ИРЕНА ГУРЖОВСКА: Букети што се јадат – мамат насмевки и убави спомени

Кате Божиновска
Ирена Гуржовска водена од идејата за нешто ново и необично и силната желба  да го направи поинакво, колоритно своето секојдневие, започнува да прави букети. Но...
Ви препорачуваме на СП Видео Животни Приказни Слајдер

(ВИДЕО) ЕДЕН МОМЕНТ СИ НА ВРВОТ, ДРУГИОТ – НА ДНО: Животната приказна на бездомникот Таир Даут

Кате Божиновска
Некогаш успешен човек со свој бизнис, денес бездомник. Животната приказна на Таир  Даут  е полна со падови и животни грешки, кои го научиле на потежок начин...
Здравје Семејство Слајдер

МОРАЛА ДА ИЗБЕРE АБОРТУС И ХЕМОТЕРАПИЈА ИЛИ АМПУТАЦИЈА НА НОГАТА: Потресна приказна на една храбра мајка

И. Т.
Кога на Кетлин Озборн лекарите ѝ дијагностицирале рак, таа била во четвртиот месец од својата бременост. Лекарите ѝ дале две опции, да абортира и да...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ПРИКАЗНАТА НА САШО СПАСОВСКИ: Бил бездомник, сега работник вклучен во производство на био хумус

Кате Божиновска
Пред 2 години бил бездомник кој ги користел услугите на Црвен крст во Момин поток, денес со полни 52 години, работи на производство на био...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) ХРИСТИЈАН КОЦЕВ „СТОПИ“ 51 КИЛОГРАМ: Десетици луѓе тргнаа по неговиот пат на трансформација

Кате Божиновска
Христијан достигнал тежина од 123 килограми, а решил дека е време за трансформација откако при лекарски преглед кај кардиохирирг бил предупреден дека наскоро може да...