Ознака : јосипа лисац

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јосипа Лисац реагираше на казнената пријава: Се работи за потполно непочитување! (ФОТО)

Еспресо
Хрватската химна која ја изведе Јосипа Лисац, беше една од главните теми после инаугурацијата на новиот претседател Зоран Милановиќ, а некои отидоа толку далеку што...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јосипа Лисац ќе добие кривична пријава за начинот на кој ја испеа хрватската химна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Хрватската пејачка Јосипа Лисац заработи кривична пријава поради начинот на кој ја изведе националната химна на инаугурацијата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ. Наводно Јосипа химната...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

НА 17 ФЕВРУАРИ ПОЧНА НОВА ЕРА ВО МУЗИКАТА: Светот се запозна со звуците на „AC/DC“, роден е фронтмен на „Green Day“…

Еспресо
Денешниот ден, 17 февруари, ќе остане запaметен по неколку интересни настани кои оставија голем белег во музиката сè до денеска. На 17 февруари низ историјата,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јосипа Лисац: Умот ми е барем 30 години помлад од 70-те години што ги полнам!

Васко Спасоски
Јас сум борец, но мислам дека душевно сум посилна, отколку физички – вели Јосипа Лисац. Популарната хрватска пејачка Јосипа Лисац по подолго време ќе одржи...
Лајфстајл Сцена

САКАЛА САМО ЕДЕН ВО ЖИВОТОТ: Една од најтажните љубовни судбини на екс-ју сцената

Igor
Легендарната Јосипа Лисац е една од најголемите ѕвезди на Балканот, но во своето срце ја носи можеби најтажната љубовна приказна од јавниот живот на екс-ју...