8.8 C
Скопје
03:34 - 28 февруари, 2024

Ознака : лечење

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

СИТЕ СТРАДАЊА НА ШИНЕЈД О КОНОР: Обиди за самоубиство, лекувања на психијатрија, конфликти со децата, страшно детство, и сега – смрт на синот, дали новиот документарец за ѕвездата е веќе застарен?

Ј.К.Д
Во светот одекна веста за смртта на 17 годишниот син, Шејн, на пејачката Шинејд О Конор, кој прво исчезнал, а потоа си го одземал животот....
Секојдневие

Ќе се изненадите од здравствените придобивки на плетењето

Слободен Печат
Плетењето и везењето се активности кои, иако можеби изгледаат како пријатна забава, имаат позитивно влијание врз психофизичката благосостојба. Еве конкретно кои се придобивките од плетењето....
ЛајфстајлСцена

ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Igor
Тања Савиќ морала да се задолжи 20.000 евра за да може да ги плати долговите на својот сопруг, кој должел за коцка и дрога, дознава...
ЛајфстајлСцена

ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Igor
Познатата фолк-ѕвезда Верица Шерифовиќ се лечела на белградскиот Институт за онкологија и радиологија, каде била оперирана од рак на дојка. Мајка ѝ на Марија Шерифовиќ...