Ознака : лечење

Секојдневие

Ќе се изненадите од здравствените придобивки на плетењето

Слободен Печат
Плетењето и везењето се активности кои, иако можеби изгледаат како пријатна забава, имаат позитивно влијание врз психофизичката благосостојба. Еве конкретно кои се придобивките од плетењето....
Лајфстајл Сцена

ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Igor
Тања Савиќ морала да се задолжи 20.000 евра за да може да ги плати долговите на својот сопруг, кој должел за коцка и дрога, дознава...
Лајфстајл Сцена

ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Igor
Познатата фолк-ѕвезда Верица Шерифовиќ се лечела на белградскиот Институт за онкологија и радиологија, каде била оперирана од рак на дојка. Мајка ѝ на Марија Шерифовиќ...