ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Познатата фолк-ѕвезда Верица Шерифовиќ се лечела на белградскиот Институт за онкологија и радиологија, каде била оперирана од рак на дојка.

Мајка ѝ на Марија Шерифовиќ редовно одела на прегледи, а при еден рутински преглед било забележано дека има малигни промени. Поради тоа итно била хоспитализирана и оперирана.

Марија не се одвојувала од нејзе ниту миг. Таа била многу вознемирена кога дознала дека мајка ѝ е болна, а ситуацијата ја олеснил фактот што заболувањето било откриено во рана фаза и дека лесно се лечи со операција.

Според резултатите по операцијата, Верица е излечена целосно и таа веќе се враќа на сцената со редовни снимања и настапи.

 

Бонус видео:

Најголемите тајни на познатите: Ова сакале да го скријат од јавноста! (ВИДЕО)

Слични објави

Колку често среќните луѓе водат љубов?

Igor

Вниманието на присутните беше вперено само во неа: Џорџина блескаше на еден од најважните настани на Роналдо (ФОТО)

Еспресо

Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и нејзината ќерка ќе ве шокира! (ФОТО)

Еспресо

Петар Грашо во среда пред скопската публика!

Васко Спасоски

Не сакаше да се тргне од сопругот кој е болен од коронавирус, па сега стигнаа лошите вести!

Васко Спасоски

Екипата на „Медена земја“: Срамота е да чувствуваме разочарување за тоа што не освоивме Оскар

Еспресо

Остави Коментар

20 + 6 =

Слични објави

Се омажи ќерката на Зорица Брунцлик која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Igor

Музички награди на Оскарите: Втора златна статуетка за Елтон Џон! (ВИДЕО)

Еспресо

Одиме на Борнео – Уживајте во луксузното одморалиште Galapaya Resort

Еспресо

Сандра Африка со жешки фотки од јахта го запали интернетот (ФОТО)

Igor

Северина подготвена за второ дете? (ФОТО)

Igor

„Placebo“ од балкон во Лондон испраќаат многу љубов: Луѓе, чувајте се меѓусебно!

Еспресо