4.8 C
Скопје
15:56 - 3 декември, 2023

ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Познатата фолк-ѕвезда Верица Шерифовиќ се лечела на белградскиот Институт за онкологија и радиологија, каде била оперирана од рак на дојка.

Мајка ѝ на Марија Шерифовиќ редовно одела на прегледи, а при еден рутински преглед било забележано дека има малигни промени. Поради тоа итно била хоспитализирана и оперирана.

Марија не се одвојувала од нејзе ниту миг. Таа била многу вознемирена кога дознала дека мајка ѝ е болна, а ситуацијата ја олеснил фактот што заболувањето било откриено во рана фаза и дека лесно се лечи со операција.

Според резултатите по операцијата, Верица е излечена целосно и таа веќе се враќа на сцената со редовни снимања и настапи.

 

Бонус видео:

Најголемите тајни на познатите: Ова сакале да го скријат од јавноста! (ВИДЕО)

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....