15.8 C
Скопје
11:26 - 28 февруари, 2024

Ознака : верица шерифовиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Прва изјава на Верица Шерифовиќ откако стана баба: Сакам сите да знаат колку сум горда!

Еспресо
Српската пејачка Марија Шерифовиќ доби бебе, а бременоста ја откри сурогат мајка. Детето се родило на клиника во Лос Анџелес, а по веста која денеска...
БалканСцена

Подарок од половина милион евра: Марија Шерифовиќ ја чести мајка си!

Васко Спасоски
Пејачката Марија Шерифовиќ (35) наводно се одлучила да се заблагодари на својата мајка Верица Шерифовиќ (56) за се што и пружила во животот и поради...
ЛајфстајлСцена

ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Igor
Познатата фолк-ѕвезда Верица Шерифовиќ се лечела на белградскиот Институт за онкологија и радиологија, каде била оперирана од рак на дојка. Мајка ѝ на Марија Шерифовиќ...