Tag : бела

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бела Хадид позираше без маица, а градите ги покри со бурито (ФОТО)

Еспресо
Манекенката Бела Хадид (23) неретко објавува разголени фотографии на социјалните мрежи, а неодамна нејзините следбеници ја нападнаа дека е очигледно дека користи фотошоп. Сега таа...
Инспирација и совети

Секоја роза носи посебна порака! Еве што им порачувате на мајките, сопругите, девојките, пријателките кога им давате црвена, жолта или овената роза за 8 Март!

Еспресо
Секоја роза со себе носи посебна порака, која можете да ѝ ја испратите на онаа за која е наменета, а да не знаете дека тоа...
Ви Препорачуваме

Сте се запрашале што открива бојата на вашата долната облека за вас?

Васко Спасоски
Дали некогаш сте размислиле што кажува бојата на долната облека која ја носите? Таа открива многу за вас како личност и за вашата моментална емотивната...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Шокантната исповед на Бела Хадид за првиот човек на Викторија Сикрет го затресе светот: „Ме тераше да ги соблечам гаќичките“

Еспресо
Брендот за долна облека „Викторија Сикрет“, повторно се најде во центар на скандалите. Обвиненија за сексуално вознемирување пристигнуваат од сите страни. Многу модели и работнички...
Инспирација и совети

Бела Хадид остава без здив во проѕирното боди кое открива буквално се (ФОТО)

Еспресо
Манекенката уште еднаш успеа да го запали Инстаграм. Овој пат тоа го направи во проѕирно боди на кое имаше илјадници кристали, а под кое носеше...
Живот

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Така било и кога станува збор за убавината. Неодамна според истражувањето на научниците, манекенката Бела Хадид беше прогласена за најубава жена на светот. Бела така,...
Uncategorized

Толку е згодна што сите се вртеа по неа : Кендал Џенер во бикини од 150 евра (ФОТО)

Слободен печат
Супермоделот Кенад Џенер одмара на Мајами во друштво на својата сестра Кортни Кардашијан и најдобрата пријателка Бела Хадид. Кендал Џенер (24) изгледа неверојатно во бикините...
Живот

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Igor
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Лајфстајл Сцена

Атрактивната манекенка по ТРЕТПАТ го откачува истиот дечко!

Igor
Преубавата манекенка и популарниот музичар повторно раскинаа… Манекенката Бела Хадид ја раскина повеќегодишната врска со музичарот Абло Тесфај попознат како Викенд. Парот започна да се...
Кујна Сцена

Jадења кои само предизвикуваат поголема глад

Igor
Ако постојано сте гладни, имате потреба да внесувате поголемо количество шеќер, ви се јаде благо и не можете да се контролирате, треба да обратите внимание...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian