Tag : жолта

Инспирација и совети

Секоја роза носи посебна порака! Еве што им порачувате на мајките, сопругите, девојките, пријателките кога им давате црвена, жолта или овената роза за 8 Март!

Еспресо
Секоја роза со себе носи посебна порака, која можете да ѝ ја испратите на онаа за која е наменета, а да не знаете дека тоа...
Свет Сцена

Кајли Џенер повторно изненади со новиот изглед! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата ријалити ѕвезда и мејкап могул, Кајли Џенер, повторно ја промени бојата на косата. Кајли е инаку позната по тоа што често ја менува бојата...
Сцена

СЕКОГАШ ИЗГЛЕДАЈТЕ МОДЕРНО: Како да ги комбинирате боите на облеката?

Igor
Можеби ви се чини дека неутралните бои се најбезбедни за комбинирање на вашиот дневен и вечерен изглед, но не се плашете ниту од светлите и...
Сцена

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Igor
Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат. За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian