5.8 C
Скопје
22:23 - 6 декември, 2023

Ознака : официјално

UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЧЕСТИТКИ ЗА ОСКАРОВКАТА: Дали Хали Бери се омажи за Ван Хант? „Официјално е!“

Еспресо
Дали Хали Бери се омажи за Ван Хант или не, многумина се прашуваат откако објави две фотографии на нејзиниот Инстаграм профил. Оскаровката Хали Бери е...
СветСлајдерСцена

Најпопуларниот женски бенд во светот и официјално се распаѓа

Еспресо
Сега е и официјално: Најпопуларниот женски бенд во светот се распаѓа. Џеси Нелсон ја напушти групата „Little Mix“ по девет години. Ова го потврдија и...
СветСлајдерСцена

Ким Кардашијан неколку месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Еспресо
– Ким е вистинска глобална икона на модерното време, изјави Питер Харф, извршниот директор на „Coty“, кој купи 20 проценти од брендот Кардашијан. Канје Вест...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо
Кралицата Елизабета прв пат официјално се појави во јавноста по неочекуваната одлука за напуштањето на кралската должност на принцот Хари и војвотката Меган Маркл. Кралицата,...
Сцена

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Igor
Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат. За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

ОФИЦИЈАЛНО Е НАЈБОГАТАТА ПЕЈАЧКА ВО СВЕТОТ – Ријана брои до 600 милиони долари – еве како стигнала до нив! (ФОТО)

Igor
Симнувајќи ја Мадона од тронот, пејачката (31) од Барбадос е на самиот врв на листата за најплатени која ја изработува Форбс. Ријана, имено, од тронот...
ЛајфстајлСцена

Име кое никој не го очекуваше: Официјално објавено името на кралското бебе

Igor
Новородениот син на британскиот принц Хари и Војвотката од Сасекс, новото кралско бебе, ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денес Бекингемската палата. Меган Маркл...
ЛајфстајлСцена

Славниот пар Бранџелина и официјално се разведе

Igor
Според пишувањата на американските медиуми, некогаш најпопуларната брачна двојка, Анџелина Џоли (43) и Бред Пит (55) и официјално се разведе. Анџелина поднесе барање за развод...