Славниот пар Бранџелина и официјално се разведе

Според пишувањата на американските медиуми, некогаш најпопуларната брачна двојка, Анџелина Џоли (43) и Бред Пит (55) и официјално се разведе.

Анџелина поднесе барање за развод уште пред две и пол години, а по долгата постапка, во која главна тема беше старателството над нивните деца, сепак Анџелина го доби старателството над шесте деца (биолошки и посвоени), а Бред Пит од судот доби само детално утврден план за поминување на времето со децата.

За тоа како е распределен нивниот имот, се уште не е запознаена јавноста.

Двајцата актери се запознаа во 2005 година за време на снимањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“. Бред Пит во тој момент беше во брак со актерката Џенифер Анистон, но набрзо потоа ја напушти поради Анџелина.

Љубовта официјално се распадна во 2016та по многубројните скандали, кавги и јавни препукувања.

Слични објави

Филм кој го расплака Џејсон Момоа: „Ме расплакавте пред децата“ (ФОТО)

Igor

Овој документ откри кое име го користи принцот Хари откако го напушти кралството

Еспресо

Интервју со пејачот Даниел Крстески: После Балашевиќ и Коен не можам да слушам „Два Бона“ и Таско (ФОТО)

Igor

Чудни и интересни факти за семејството Кардашијан-Џенер (ВИДЕО)

Igor

Познатиот рапер Раста денеска уапсен во Белград?

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 11 јули 2019, четврток

Igor

Остави Коментар

оне × три =

Слични објави

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

ЦЕЦА ЈА РЕНОВИРАШЕ ВИЛАТА: Во ОВАА ПРОСТОРИЈА вложила најмногу пари (ФОТО)

Igor

Анастасија Ражнатовиќ со провокативни фотки од Тајланд: Бикинито не може да биде помало, а позата на оградата ги остави мажите без здив (ФОТО)

Еспресо

Филмот со Џенифер Анистон и Адам Сендлер најгледан на Нетфликс во 2019 (ВИДЕО)

Слободен печат

ДЕРМАТОЛОЗИТЕ СЕ СОГЛАСИЈА: Ова ѝ се случува на кожата кога внесувате премногу шеќер

Igor

Каролина Гочева ужива на Пелистер: Ден исполнет со убавина

Еспресо