16.8 C
Скопје
02:38 - 26 мај, 2024

Ознака : пат

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Никола Роквиќ не ја симнува насмевката од лице, еве со кого се сретна на патувањето

еспресо
Пејачот Никола Роквиќ реши да тргне на хуманитарен аџилак до Егина, каде ќе го посети храмот на Свети Нектариј Егински. Младата ѕвезда е голем патриот,...
ЕспресоЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) РУСКИОТ ДЕДО МРАЗ ПАТУВА СО ВОЗ: Магична глетка на која се радуваат и возрасните

Еспресо
Во пресрет на новогодишните празници за побргу да стигне до сите делови на Русија, Дедо Мраз одлучил годинава да патува со воз, наместо со санки. ...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) КАПЕТАН КИРК И ВО ВИСТИНСКИОТ ЖИВОТ: Вилијам Шатнер полета во вселената

Еспресо
Вилијам Шатнер влезе во историјата денес, со што стана најстарата личност што отпатува во вселената и стана вистински капетан Кирк. 90-годишниот Шатнер тргна во животна...
СветСлајдерСцена

Меланија Трамп за последен пат традиционално ја пречека божиќната елка во Белата куќа

Еспресо
Првата дама на Америка, Меланија Трамп во понеделникот ја пречека елката во Белата куќа, продолжувајќи ја долгогодишната традиција, дури и за време на пандемијата на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган и Хари последен пат во јавноста како кралско семејство, Кејт и Вилијам ги игнорираа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари (35) во неделата ја одработи својата последна задача како генерал на кралската морнарица па на слушбениот прием во „Royal Albert Hall“ во Лондон...
ЛајфстајлСцена

ТЕШКАТА ПРИКАЗНА НА ПОЗНАТАТА ВОДИТЕЛКА: Роднини ја силувале, на 14 години родила бебе кое умрело, а тоа НЕ Е НАЈЛОШОТО што и се случило во животот! (ФОТО)

Igor
Таа отворено зборуваше за силувањето кое го трпела од својата деветта година и поради кое, иако имала само 14 години, останала бремена. Опра била силувана...
ЛајфстајлСцена

Девојката која ја прекина Лигата на шампионите овој пат ПРОВОЦИРА со ЗАДНИКОТ! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Девојката на познатиот пранкер Витали Здороветски овие денови со своите слики на Инстаграм покрена лавина коментари. Кинси Волански со дечкото одмара на Бали, а своите...
ЛајфстајлСцена

Рики Мартин и сопругот за прв пат ја покажаа ќеркичката (ФОТО)

Igor
Познатиот пејач Рики Мартин на својот Инстаграм профил ја објави првата фотографија од седуммесечната ќерка Луција. – Светлото на моите очи – напиша тој под...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Без грам срам Кејт го носела овој фустан на себе кога прв пат го сретнала Вилијам, а еве каков бил неговиот КОМЕНТАР! (ФОТО)

Igor
Фустанот во кој војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го завела принцот Вилијам е парче облека за кое никогаш не би ни помислиле дека ќе му...
ЛајфстајлСпорт

Дали петтото дете е на пат? (ФОТО)

Igor
Кристијано Роналдо ја освои наградата „Marca Leyenda“ која му беше врачена во Мадрид, но сите зборуваат за нешто сосема друго. Имено, на настанот му се...