13.8 C
Скопје
23:11 - 29 мај, 2024

Ознака : дали

СлајдерХороскоп

Најтрпеливите хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Еспресо
Трпението е потребно во секој аспект од животот. Без разлика дали станува збор за приватниот живот, љубовната врска или кариерата, трпението може да ни помогне...
Здрави навики

Дали храната може да помогне во борбата со коронавирусот

Еспресо
Откако почна ширењето на коронавирусот во светот, многубројни научници и нутриционисти постојано се обидуваат да изнајдат некоја врска помеѓу храната и вирусот. Обидите од нивна...
Секојдневие

Еве како вашата урина може да ви открие дали сте заразени со коронавирусот: Обрнете внимание на ова!

Еспресо
Бојата на вашата урина може да биде пресудна… Симптомите на коронавирусот вклучуваат висока температура, сува кашлица и губиток на сетилото за мирис и вкус. Но...
Лајфстајл

Дали доволно често се бакнувате со партнерот? Ние ќе ви откриеме…

Еспресо
Љубовната врска подразбира сексуална интимност, додека кај пријателството отсуствува тој елемент. Доколку сте во врска или во брак со некого, но не сте сексуално интимни,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Емина Јаховиќ разочарана од глетката која ја затекнала во продавница – Дали сте сериозни? (ФОТО)

Еспресо
Паниката поради коронавирусот кој зафати многу земји во светот, доведе до тоа луѓето буквално да ги пустошат продавниците. Стравувајќи од неизвесноста, тие купуваат неброени намирници,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Дали ќе ја препознаете пејачката? Еве како таа се штити за време на пандемијата (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Славица Чуктераш сериозна ја сфати пандемијата од коронавирусот и реши прописно да се заштити! Таа позираше облечена во заштитно одело и маска. View this...
Секојдневие

ДАЛИ СЕ ПРЕПОЗНАВАТЕ? Добро погледнете ја оваа слика – Тоа што ќе го забележите прво ја открива ВАШАТА ЛИЧНОСТ! (ФОТО)

Еспресо
Што прво гледате на оваа слика? Lips or Trees? Wow, it's stunning (picture by Christo Dagorov) pic.twitter.com/jHC2oDlKah — ♫ Music and Art ♫ (@_MusicAndArt_) February...
Секојдневие

Тука можете да дознаете дали кучето умира во некој филм

Еспресо
Некои луѓе навистина не сакаат да гледаат филм во кој има куче или било какво животно, а на крајот да дојде до тоа кучето да...
АстроХороскоп

Дали и вие сте меѓу оние хороскопски знаци кои најчесто избираат погрешен партнер?

Еспресо
Бидејќи луѓето често се вљубуваат во погрешна личност и копнеат за вистинската, понекогаш е тешко да се забележи дали некој е посклон кон погрешни избори...
АстроХороскоп

Дали знаете кои се вашите среќни броеви? Хороскопот ќе ви открие…

Еспресо
Без разлика кои сте, сигурно имате среќен број. Можеби тоа е бројот на вашиот стан од детството, некои цифри од стариот телефонски број, или пак...