28.4 C
Скопје
16:49 - 25 јуни, 2024

Ознака : често

Лајфстајл

Дали доволно често се бакнувате со партнерот? Ние ќе ви откриеме…

Еспресо
Љубовната врска подразбира сексуална интимност, додека кај пријателството отсуствува тој елемент. Доколку сте во врска или во брак со некого, но не сте сексуално интимни,...
Лајфстајл

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Igor
Вашиот партнер се однесува чудно и имате чувство дека не е баш среќен како што знае да биде или пак некогаш бил. Се сомневате, но...
Лајфстајл

За мажите е познато дека на секс мислат постојано, а еве колку често мислат жените!

Igor
Дури е познато и верувањето дека мажите помислуваат на секс на секои 7 секунди! Но, за овие „факти“ речиси и да не постојат цврсти докази....
Лајфстајл

Колку често среќните луѓе водат љубов?

Igor
Колку пати сте се запрашале колку често другите парови водат љубов и колку пати неделно имаат секс, а да не западнале во обична рутина? Еден...
Лајфстајл

РЕЧЕНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОДОБРАТ СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ: Дали често ги слушате од својот партнер?

Igor
Вашиот сексуален живот може да стане уште подобар, а важно е жената да се чувствува самоуверено и добро во своето тело. Кој не сака комплименти?...
Uncategorized

Колку често треба да ја перете постелнината?

Igor
Не постои подобро чувство од легнување на чиста постелнина… но повеќе луѓе ќе признаат дека тоа не го прават доволно често… Експертите открија дека спиењето...