2.8 C
Скопје
05:26 - 19 април, 2024

Ознака : доктор

Ви ПрепорачувамеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Доктор открива што луѓето чувствуваат во моментот кога умираат: Во првите десет секунди го губиме чувството за себе

Еспресо
Лекарите открија што се случува во последните моменти од животот на една личност. Феноменот на смртта ги интригира научниците со векови, а што се случува...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Хирургот кој го оперираше Зоран Ѓинѓиќ по 20 години со нови детали: „Никогаш нема тоа да го заборавам, кому пречеше тој човек“

Еспресо
Проф. д-р. Миљко Ристиќ, кардиохирург, го оперираше Зоран Ѓинѓиќ, поранешен премиер на Србија, по атентатот во 2003 година. На тој кобен ден, Белград беше преплавен...
Ви ПрепорачувамеСлајдер

Д-р Витановска за актуелната состојба со омикрон: Паниката прави човек да не може ни да мисли

Ј.К.Д
Сега е во оптек подвирусот омикрон, главно се манифестира со полесни симптоми. При појавување симптоми може да се земе парацетамол, витамини и, секако, повеќе течности....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) Внуката на Ѓорѓија Пулевски, преубавата Ана, ја освојува и Германија како лекарка на Црвениот крст

С.М
Ана Коцева е една од потомците на големиот македонист, преродбеник  и револуционер Ѓорѓија Пулевски, автор на првите речници на македонски јазик и на првата печатена...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Докторот на Амбер Херд тврди во судницата: „Повредата на прстот не е од шише вотка, туку од врата на автомобил“

Еспресо
Продолжи судењето меѓу Џони Деп и Амбер Херд во Вирџинија. Вчера, д-р Роџер Мур, експерт за правниот тим на Херд, се огласи. Докторот бил повикан...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Разговор со д-р Јовановски: Брзо и едноставно „стопив“ 22 килограми за 2 месеци

Ј.К.Д
Нема поголема мотивација и предизвик од тоа да јадеш, а да не гладуваш, и да слабееш брзо и здраво, вели нашиот соговорник д-р Михајло Јовановски,...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Совети за ефикасно и здраво слабеење од Д-р Крстеска: Со липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Ј.К.Д
Велигденските празници се зад нас, а пред нас се топлите пролетни денови идеални за „редизајнирање“ на телото и подобрување на здравствената состојба преку здрава исхрана....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЦУЛИ: Доктор Аспазија Софијанова го прослави 57-миот роденден

М. Р.
Доктор Аспазија Софијанова, директорка на Клиниката за детски болести пред два дена го прослави својот 57-ми роденден. Еден ден непосредното доаѓање на пролетта во интимна...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

ИМАТЕ КОВИД? Еве кога да останете дома, а кога да отидете во болница

Еспресо
Не секој кој е позитивен на Ковид-19 мора да бара лекарска помош. Младите, инаку здрави луѓе без коморбидитети кои имаат благи симптоми можат да закрепнат...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Д-Р СВИФТ ОД КЛИНИКА „МАЈО“ ИМА ВАЖНИ СОВЕТИ ЗА БОРБА СО ОМИКРОН И КОРОНА: Само при овие симптоми побарајте лекарска помош, инаку останете дома и лечете се сами со овој едноставен рецепт!

Еспресо
Д-р Мелани Свифт од познатата американска Клиника Мајо даде неколку корисни совети за закрепнување од коронавирус дома, кои вреди да се споменат со оглед на...