Tag : бактерии

Убавина

Опасни преносители на бактерии од чантичката за шминка

Слободен печат
Одредени навики за разубавување може да доведат до непријатни миризби, бактерии, па дури и мувла во вашата торбичка за шминка, кои се потенцијално опасни. Еве...
Uncategorized

Колку често треба да ја перете постелнината?

Igor
Не постои подобро чувство од легнување на чиста постелнина… но повеќе луѓе ќе признаат дека тоа не го прават доволно често… Експертите открија дека спиењето...
Uncategorized

Лесен трик за дезинфекција на кујнскиот сунѓер

Igor
Кујнските сунѓери се полни со опасни бактерии, а нивното чистење со средство за миење садови и топла вода не е доволно за овие штетници да...
Здравје

Внимавајте: Бактерии извираат од секоја шолја за кафе!

Igor
Веројатно секојдневно со колегите во канцеларија разговарате пиејќи шолја кафе или чај, но сигурно не сте ни помислиле колку шолјите од кои пиете можат штетно...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian