16.8 C
Скопје
01:48 - 26 мај, 2024

Ознака : внимавајте

Секојдневие

Доколку премногу се потите и ви мириса под пазувите, внимавајте што јадете!

Еспресо
Потењето е начин за тело да ви каже дека е време да се разладите или дека реагирате на стресни ситуации. Дерматолозите посочуваат дека има многу...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Пласидо Доминго позитивен на коронавирусот: Кашлам и имам треска, ве молам бидете внимателни!

Еспресо
Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) во неделата на својот Фејсбук профил објави дека бил заразен со коронавирус. – Чувствувам дека е моја морална обврска...
СценаХороскоп

Најголеми брбливци – Внимавајте какви тајни споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Igor
Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред другите...
Здравје

Внимавајте: Бактерии извираат од секоја шолја за кафе!

Igor
Веројатно секојдневно со колегите во канцеларија разговарате пиејќи шолја кафе или чај, но сигурно не сте ни помислиле колку шолјите од кои пиете можат штетно...