20.8 C
Скопје
02:05 - 18 јуни, 2024

Ознака : јадете

Секојдневие

Доколку премногу се потите и ви мириса под пазувите, внимавајте што јадете!

Еспресо
Потењето е начин за тело да ви каже дека е време да се разладите или дека реагирате на стресни ситуации. Дерматолозите посочуваат дека има многу...
Секојдневие

Токсини кои не знаете дека ги јадете!

Еспресо
Пестицидите често се користат за заштита на култури од плевел, инсекти и инфекции. Некои овошја содржат значителни остатоци од пестициди кои можат да бидат крајно...
Здрави навики

Јадете лути пиперчиња, подолго ќе живеете!

Еспресо
Колку повеќе ги јадете толку поголеми ви се шансите да доживеете длабока старост. Научниците тврдат дека блокирањето на способноста на телото да чувствува болка го...
Дестинации и Дегустации

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor
Луѓето на работа поминуваат половина од својот ден. За време на работа грицкаме се што ќе ни дојде при рака, а во комбинација со седењето,...
Здравје

Јадете секој ден по една лажица сусам! Еве зошто…

Igor
Ако во вашата храна често додавате сусам, тогаш му правите голема услуга на вашиот организам. Постојат неколку видови сусам: црн, бел, црвен… И сите сорти...