17.8 C
Скопје
02:12 - 26 мај, 2024

Ознака : пазувите

Секојдневие

ВИДЕО: Вашите блузи имаат жолти дамки во пределот на пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите!

Еспресо
Лицата кои премногу се потат, без оглед на годишното време, често имаат проблем со валкани блузи, кошули и маици во пределот на пазувите, но без...
Секојдневие

Доколку премногу се потите и ви мириса под пазувите, внимавајте што јадете!

Еспресо
Потењето е начин за тело да ви каже дека е време да се разладите или дека реагирате на стресни ситуации. Дерматолозите посочуваат дека има многу...
Здрави навики

Трикови со кои ќе го победите непријатниот мирис на потта

Igor
Потењето е нормална и здрава појава, но понекогаш може да ни предивика проблеми и да не доведе во непријатна ситуација. Иако постојат козметички препарати кои...