33.8 C
Скопје
16:22 - 24 јуни, 2024

Ознака : дамки

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СУПЕР ТРИК: Како брзо и лесно да се ослободите од непријатните дамки и мирисu „вовлечени“ во облеката

И. Т.
Има ли нешто полошо од тоа да имате грди дамки на вашата омилена кошула или маица и ќе вдишете мирис на пот? Ако и вие...
Секојдневие

ВИДЕО: Вашите блузи имаат жолти дамки во пределот на пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите!

Еспресо
Лицата кои премногу се потат, без оглед на годишното време, често имаат проблем со валкани блузи, кошули и маици во пределот на пазувите, но без...
Здрави навики

Како на природен начин да ги избелите темните дамки на лактите и колената?

Igor
Насобирањето на мртви клетки, изложеност на сонце или хормонален дисбаланс може да бидат причина за потемнување на кожата кај лактите и колената. Овие делови од...
Uncategorized

Трик кој ќе ја спаси вашата пегла од загорените наслаги (ВИДЕО)

Igor
Модерните пегли имаат „паметни“ плочи кои се прилагодуваат на секоја ткаенина, а на малку постарите модели потребно е да ја менувате јачината на температурата, што...