23.8 C
Скопје
14:18 - 30 мај, 2024

Ознака : темните

Секојдневие

Домашен трик кој ќе ви ги избрише темните кругови околу очите за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Igor
Имате проблем со темни кругови околу очите? Еве што да направите… Со цел полесно да се справувате со нив, почнете да пиете повеќе вода и...
Здрави навики

Како на природен начин да ги избелите темните дамки на лактите и колената?

Igor
Насобирањето на мртви клетки, изложеност на сонце или хормонален дисбаланс може да бидат причина за потемнување на кожата кај лактите и колената. Овие делови од...