5.3 C
Скопје
04:36 - 19 април, 2024

Ознака : начин

ЗдравјеСлајдер

НЕКОЛКУ СОВЕТИ: Како природно да се ослободите од водата во увото

И. Т.
Водата во увото предизвикува болка во увото, тинитус, чувство на притисок во ушите или пригушен слух. Ова непријатно искуство најчесто се случува при туширање или...
Секојдневие

Наједноставниот начин да заштедите: Многу луѓе несвесно трошат пари на овие работи!

Еспресо
Истражувањата на Универзитетот во Орегон дојдоа до интересно откритие…Луѓето најмногу пари „фрлаат“ на храна, откри најновото истражување спроведено на универзитетот Орегон. Имено, семејствата или оние...
Секојдневие

Најлесен начин да ослабете – Режим на исхрана за сите што „мразат диети“

Еспресо
Колку пати досега сте се обиделе да држите диета и никогаш не сте успеале да го постигнете толку посакуваниот резултат? Можеби и вие сте во...
Секојдневие

Научниците открија уште еден начин за пренесување на коронавирусот, а можете да го спречите само вака

Еспресо
Затварањето на капакот од веце школката топло се препорачува во текот на пандемијата на коронавирусот бидејќи група научници откриле дека вирусот може да се прошири...
Секојдневие

Сите го препорачаа токму овој начин за миење на рацете, а еве и доказ дека тој е најдобар! (ВИДЕО)

Еспресо
Во време кога оваа основна хигиенска навика за миење раце може да ни го спаси животот, токму нему можеме да му заблагодариме за откривањето на...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џим Кери на брутален начин го поздрави Вајнстин (ФОТО)

Еспресо
Актерот објави цртеж со ликот од осудениот продуцент… Продуцентот Харви Вајнстин е осуден на 23 години затвор поради силување. Многу луѓе од целиот свет ја...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Милица Павловиќ со новото жешко видео ги остави мажите без сон (ФОТО)

Еспресо
Пејачката на провокативен начин ја промовираше својата нова песна „Status Quo“… Оние кои ја следат работата на Милица Павловиќ знаат дека пејачката објави песна под...
Лајфстајл

Еве колку на жените им е навистина потребно за да доживеат оргазам!

Еспресо
Ново истражување покажа дека жените повеќе уживаат во сексот доколку тој трае подолго, а им треба и подолго време да доживеат оргазам. Откриено е колку...
Дестинации и Дегустации

Јапонска кајгана Како да ги подготвите највкусните јајца на светот

Еспресо
Воздушеста текстура и неодолив спој на вкусови… Состојки: 4 јајца, 1 лажица оризово вино за варење, 2 лажички соја сос, прстофат шеќер, малку супа од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Јасмина Кантарџиева
Утринскиот новогодишен концерт на Виенската филхармонија е навистина прекрасен настан за почеток на новата година, кој традиционално се одржува од 1939. година и е нешто...