Ознака : јапонска

Гастро марифети

Јапонска кајгана Како да ги подготвите највкусните јајца на светот

Еспресо
Воздушеста текстура и неодолив спој на вкусови… Состојки: 4 јајца, 1 лажица оризово вино за варење, 2 лажички соја сос, прстофат шеќер, малку супа од...
Гастро марифети

Едноставна јапонска техника за боење јајца

Igor
Јапонската шибори техника е едноставна и мошне ефектна. Ќе ви биде потребно следново: – хартивчиња за филтер кафе – сина боја – ластичиња – пипета...