Tag : светот

Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Поради пандемијата на коронавирусот многу луѓе во светот се во домашен карантин, а изолацијата во четири ѕида сама по себе носи уникатни моменти. На некои...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Манекенката непрепознатлива: Што се случило со најсексапилната жена во светот? (ФОТО)

Еспресо
Фановите се прашуваат што и се случило… Тајра Бенкс во 90-те години владееше на модната сцена и важеше за една од најубавите и најзгодни манекенки...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Бабичка насмеа милиони луѓе во светот (ВИДЕО)

Еспресо
Видеото е прегледано повеќе од 15 милиони пати, а собра и неколку милиони лајкови… Со текот на годините луѓето едноставно престануваат да водат грижа за...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Научниците предупредуваат: Половина од песочните плажи во светот може да исчезнат до 2100 година

Еспресо
Половина од светските плажи може да исчезнат до 2100 година поради тешката ерозија која е поврзана со климатските промени, сугерира студијата од спроведеното истражување која...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Вреди повеќе од 70 милиони – Актерката од ,,Вовед во анатомија” е една од најплатените актерки во светот

Еспресо
Елен Помпео е една од најплатените ТВ актерки, а на гледачите им е позната од филмот „Catch Me If You Can“, серијалот ,,Вовед во анатомија”...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо
Откако 50-годишната Џенифер Лопез ги „излуди“ фановите ширум светот со селфито во огледало за кое позираше во минијатурно бело бикини, на социјалните мрежи се појави...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најзгодната водителка на временска прогноза во светот (ФОТО)

Еспресо
Интернет сензацијата и модел Џенет Гарсија има совршено тело и не се срами да го покаже пред своите следбеници на Инстаграм. View this post on...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Драма во семејството на Синди Крафорд – Видео и фотографии кои го загрижија светот!

Еспресо
Синот на топ моделот Синди Крафорд и бизнисменот Ранди Гербер, наводно, има психички проблеми и одбива да се справи со нив, јавуваат американските медиуми. Присли...
Стил Тренд

Обувки кои ќе ја одбележат следнава пролет: Најудобниот модел на светот! (ФОТО)

Еспресо
Практични, удобни и одлични за буквално секоја прилика… Оваа пролет на модниот трон повторно најудобни и најпрактични шенски чевли кои ќе бидат топ избор се...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јелена Ѓоковиќ ги засени сите жени на Санремо и покажа зошто светот и се восхитува (ФОТО)

Еспресо
Јелена и Новак Ѓоковиќ синоќа се појавија на престижниот музички фестивал Санремо. И додека Новак го воодушеви присутните кога ја запеа песната од Ерос Рамацоти...