25.8 C
Скопје
18:36 - 25 јуни, 2024

Ознака : многу

Секојдневие

ВИДЕО: 3 прекрасни празнични декорации кои се прават многу лесно – Потребен ви е само празен картон од јајца

Еспресо
На човековата креативност и нема крај… Кога фантазијата започнува да работи со полна пареа, можат да настанат магични креации и тоа без вложени средства! Денес...
Секојдневие

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери, но и уште нешто…

Еспресо
Продукциската компанија која стои зад серијата „Господар на прстените“ го објави можеби најчудниот оглас за работа некогаш. Тие се во потрага за многу, многу влакнести...
Секојдневие

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да бидете негувани и убави

Еспресо
Секој човек сонува да има раскошна и сјајна коса на која сите ќе му се восхитуваат. Честопати имаме слушнато дека косата е „круна“ на убавината,...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

3 хороскопски знаци на кои месец мај им носи среќа: Ќе им се случат многу убави работи!

Еспресо
Каде се нашите граници? Сатурн, структурната планета, овој месец ќе ни укаже на слабите места во системот и ќе не посоветува како да се избориме...
Секојдневие

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Поради пандемијата на коронавирусот многу луѓе во светот се во домашен карантин, а изолацијата во четири ѕида сама по себе носи уникатни моменти. На некои...
ЛајфстајлСцена

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Igor
Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата. Тој претходно...
ЛајфстајлСцена

Меган се уште не добила британско државјанство: „Многу се бавни…“

Igor
Војвотката од Сасекс Меган Маркл (38) се уште чека британско државјанство иако се пријавила пред две години. Барањето го предала недолго откако се верила за...
ЛајфстајлСцена

Брајан Адамс во Скопје: Да не се брзате некаде? Јас планирам вечерва многу да пеам! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Со 30 мин задоцнување канадската ѕведа се појави на големата бина во спортскиот комплекс “А1 арена” и ги поздрави илјадниците фанови со: “Здраво Македонијо”, а...
ЛајфстајлСцена

Испливаа досега НЕВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ од Меган Маркл: На само 9 години се борела за многу важни работи! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Меган Маркл (38) денес како сопруга на принцот Хари е дел од британското кралско семејство, а позната е и по својот стил на облекување кој...
Лајфстајл

Со кого вашиот партнер најпрвин ве запознал? Тоа открива многу за него!

Igor
Почетокот на секоја врска сам по себе е возбудлив. Сепак, посебен е и моментот кога вашиот партнер ќе ве запознае со неговите блиски лица. Освен...