16.8 C
Скопје
22:40 - 22 мај, 2024

Ознака : убави

АстроСлајдерХороскоп

Под овие хороскопски знаци се раѓаат најубавите луѓе: Привлечни се како магнет, не им требаат „пластики“

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот под кои се раѓаат најубавите луѓе. По природа тие се многу привлечни, па не им требаат инјекции за разубавување...
АстроСлајдерХороскоп

Ова се најпривлечните знаци во хороскопот: Бог кога ги создавал не штедел на „материјал“

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци од Зодијакот кој ќе ве освојат со посебната убавина. 1. Риби Најубавиот хороскопски знак Знакот Риби е најубав поради нивната креативност...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

Топ 3 славни убавица од Индија кои магепсуваат и со талентот за глума

Еспресо
Долга е листата на индијски убавици кои светот го ставиле под свои нозе, но овојпат ви претставуваме три неверојатни жени Индијки, сите три успешни глумици....
Секојдневие

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да бидете негувани и убави

Еспресо
Секој човек сонува да има раскошна и сјајна коса на која сите ќе му се восхитуваат. Честопати имаме слушнато дека косата е „круна“ на убавината,...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

3 хороскопски знаци на кои месец мај им носи среќа: Ќе им се случат многу убави работи!

Еспресо
Каде се нашите граници? Сатурн, структурната планета, овој месец ќе ни укаже на слабите места во системот и ќе не посоветува како да се избориме...
Здрави навики

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Igor
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...
Здрави навики

Како да имате убави нокти? Послушајте ги советите од нашите баби!

Igor
Живееме во светот на Интернетот каде што секојдневните иновации не се ништо необично и едноставно ни е незамисливо да се служиме со „бабинските“ совети и...
Здрави навики

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor
Зарем не е подобро да користите природни супстанци кои не можат да ви наштетат, а покрај тоа се полесно достапни и поефикасни од класичните. Сите...