10.8 C
Скопје
20:46 - 28 февруари, 2024

Ознака : бели

Секојдневие

Како вашите бели чорапи постојано да бидат бели? Ова е трикот за кој илјадници луѓе велат дека функционира!

Еспресо
Сите знаеме колку е тешко белите чорапи да останат бели и колку брзо попримаат сивкаста нијанса. Често е невозможно да се исперат, а на нив...
Секојдневие

Домаќинките советуваат: Неколку трикови за беспрекорно чисти и бели алишта

Еспресо
Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со современиот начин на живеење, неретко...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Славниот магионичар почина од коронавирусот – Замина најдобриот скротувач на лавови и бели тигри

Еспресо
Тој едноставно ги обожаваше животните, но и адреналинот… Рој Уве Лудвиг Хорн (75), славниот магионичар, почина од компликации предизвикани од коронавирусот. Тој на 28 април...
ЛајфстајлСцена

Почина sвездата на „Easy Rider“ Питер Фонда

Igor
Американскиот актер Питер Фонда, познат по моторџискиот филм од 1969 година „Голи во седло“ (Easy Rider), почина по борбата со карцином на белите дробови, соопшти...
Секојдневие

Бели фустани во кои ќе се заљубите: Овие 3 дами го освоија црвениот тепих во Лос Анџелес! (ФОТО)

Igor
На свечениот настан во организација на Здружението на холивудските странски новинари во Лос Анџелес најголемо внимание привлекоа Ева Лонгорија (44), Реџина Хал (48) и Камила...
Здрави навики

Направете сами домашна паста за заби од чии резултати ќе бидете воодушевени

Igor
Ниеден производ на ги отстранува магично дамките од кафе, цигари и газирани пијалоци од забите. Но, овој рецепт за домашна и сосема природна паста за...
Uncategorized

Неколку трикови за беспрекорно бели алишта

Igor
Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со современиот начин на живеење, неретко...
Здрави навики

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor
Зарем не е подобро да користите природни супстанци кои не можат да ви наштетат, а покрај тоа се полесно достапни и поефикасни од класичните. Сите...
Сцена

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите фармерки (ФОТО)

Igor
Фармерките се несомнено еден од најпопуларните модни парчиња кои со задоволство ги носиме во текот на целата година, а во текот на оваа пролет најголем...