Tag : замина

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Славниот магионичар почина од коронавирусот – Замина најдобриот скротувач на лавови и бели тигри

Еспресо
Тој едноставно ги обожаваше животните, но и адреналинот… Рој Уве Лудвиг Хорн (75), славниот магионичар, почина од компликации предизвикани од коронавирусот. Тој на 28 април...
Лајфстајл Сцена

Карлеуша после се ги спакува куферите и ја напушти Србија (ФОТО)

Igor
Карлеуша денес на својот Инстаграм профил објави слика од авионски билет. Јелена Карлеуша пред 2 месеци ги спакува своите работи и замина за Истанбул, а...
Лајфстајл Сцена

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Igor
Дорис Деј, познатата холивудска ѕвезда, почина на 97-годишна возраст. Актерката починала во својот дом во Кармел Волеи во Калифорнија од компликација настаната поради воспаление на...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian