12.8 C
Скопје
22:00 - 23 април, 2024

Ознака : деј

ЛајфстајлСцена

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Igor
Дорис Деј, познатата холивудска ѕвезда, почина на 97-годишна возраст. Актерката починала во својот дом во Кармел Волеи во Калифорнија од компликација настаната поради воспаление на...