Tag : легендарната

Свет Слајдер Сцена

Почина легендарната актерка Барбара Виндзор

Еспресо
Актерката Барбара Виндзор почина во 83-та година. Ѕвездата на популарната британска серија „Eastenders“ и серијалот на филмови „Carry On“ почина во еден лондонски дом за...
Лајфстајл Сцена

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Igor
Дорис Деј, познатата холивудска ѕвезда, почина на 97-годишна возраст. Актерката починала во својот дом во Кармел Волеи во Калифорнија од компликација настаната поради воспаление на...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian