11.3 C
Скопје
21:38 - 29 февруари, 2024

Ознака : холивудска

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Еспресо
Холивудскиот актер Енди Гарсија има 63 години, но и покрај тоа што сè поретко го гледаме на големото филмско платно, тој и понатаму држи до...
ЛајфстајлСцена

Славната холивудска дива повторно помина ноќ зад решетки (ФОТО)

Igor
Актерката и активистка Џејн Фонда ја помина ноќта во затвор по четвртото апсење во исто толку недели демонстации за борбата против климатските промени во кои...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Толку бил мамурен што истата реченица ја повторил 56 пати: Пороците ја уништиле оваа ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА!

Igor
Во своите дваесети години тој бил приклештен од пороците, па им подлегнал на алкохолот и дрогата. Актерот Колин Фарел откри за „Мирор“ дека бил толку...
ЛајфстајлСцена

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Igor
Дорис Деј, познатата холивудска ѕвезда, почина на 97-годишна возраст. Актерката починала во својот дом во Кармел Волеи во Калифорнија од компликација настаната поради воспаление на...