Tag : дива

Филм и ТВ

Џенифер Хадсон маестрална како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Еспресо
Премиерата е закажана за јануари 2021 година… Објавен е првиот трејлер за претстојниот филм за Арета Френклин, под називот „Respect“ во кој легендарната музичка дива...
Свет Сцена

Музичката дива ги истакна градите во претесен фустан, фановите ја критикуваа за линијата (ФОТО)

Еспресо
Сопственичката на мегахитот „All I Want For Christmas Is You”, Мараја Kери (50) се појави на премиерата на филмот „A Fall From Grace” во Њујорк,...
Лајфстајл Сцена

Славната холивудска дива повторно помина ноќ зад решетки (ФОТО)

Igor
Актерката и активистка Џејн Фонда ја помина ноќта во затвор по четвртото апсење во исто толку недели демонстации за борбата против климатските промени во кои...
Лајфстајл Сцена

Врањеш ја нападна Карлеуша: „Дотичната глуми криминалец на батерии“

Igor
Поранешниот репрезентативец на Босна и Херцеговина, Огнен Врањеш гостуваше во емисија за дневниот весник, Дневен аваз. Врањеш кој неодамна го прослави својот 30-ти роденден, се...
Лајфстајл Сцена

Нежната страна на Алекс Родригез: Емотивно видео за роденденот на Џеј Ло (ВИДЕО)

Igor
Латино дивата Џенифер Лопез вчера го прослави 50-от роденден. Актерката и пејачка доби многу пораки и честитки, а една од најубавите сигурно е онаа која...
Живот

Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Igor
Без оглед дали ја сакате или не Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се повеќе се претвора во вистинска модна икона. Нејзиниот стил е ограничен со...
Лајфстајл Сцена

Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај

Igor
Ја напуштил кога имала само три години, а од кавгата во 2011 година ги заладија односите. Богатството на британската пејачка Адел се проценува на речиси...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian