Музичката дива е милионерка, а нејзиниот татко едвај врзува крај со крај

Ја напуштил кога имала само три години, а од кавгата во 2011 година ги заладија односите.

Богатството на британската пејачка Адел се проценува на речиси 140 милиони фунти, додека нејзиниот татко Марк Еванс работи како доставувач, пренесува „The Sun“.

Овие денови се појавија фотографии од нејзиниот татко кој доставува пакети и кој од својата ќерка не добива ниту едно пени.

Во позадина на оваа тажна ситуација е семејна кавга. Имено, таткото и ќерката се скарале во 2011 година, откако тој изјави дека Адел нема среќа со мажите бидејќи тој ја напуштил уште кога била дете.

Тогаш Адел одлучи да го прекине секој контакт со него. Еванс во интервју призна дека не би добар татко, бидејќи својата ќерка ја оставил кога таа имала само три години.

Слични објави

Брајан Адамс доаѓа во Скопје, а ова строго го забранил… (ФОТО)

Igor

„Добрите девојки одат во рајот, лошите одат секаде“: Славната Кетрин Хепберн две децении била во врска со оженет маж!

Еспресо

Режисерот Таика Ваити го откри почетокот на продукцијата за филмот „Thor: Love and Thunder“

Еспресо

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Igor

Остави Коментар

13 + четири =

Слични објави

Ги крие од очите на јавноста: Ова се децата на Дарио Миг 21 (ФОТО)

Igor

Храна која мислиме дека е здрава, а всушност е штетна

Igor

НЕ ВЕРУВАЈТЕ ИМ: Овие 6 хороскопски знаци се лоши пријатели

Igor

РЕПРИЗА НА ДРАМАТА: Карлеуша и Тошиќ повторно во криза

Igor

ПОЛНИ 6 ГОДИНИ: Кејт избра специјална егзотична локација за роденденот на Џорџ

Igor

Новата секси ѕвезда на Белатор: Запознајте ја руската Пантерка, сака да пука и да тепа! (ФОТО)

Еспресо