5.8 C
Скопје
21:34 - 6 декември, 2023

Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Ова е рецептот за зелената маска која ќе ви го хидрира и освежи изгледот…

Се што ви е потребно е копар и магдонос.

Овие две билки ги има секое домаќинство. Од нив можете да направите совршена маска за лице која ќе ви ги исчисти порите.

Земете еднакви количинии од билките, изблендирајте ги, а потоа една голема лажица од таа смеса прелијте ја со две чаши варена вода.

Оставете да отстои два часа, а потоа процедете. Потоа, потопете памучна крпа во смесата и неа нанесете ја како маска на лицето. Држете ја 15 минути, а потоа измијте го лицето со ладна вода.

Слични објави

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Шизофренија

Еспресо

Клиниката „Жан Митрев“ е медицински партнер на ЖРК „Ѓорче Петров“

Еспресо

Совети од клиника „Жан Митрев“: Пет клучни совети за одржување добро здравје кај мажите

Еспресо

Препознајте кога ве мачи грип, а кога настинката

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Синдром на карпален канал

(Видео) Отишла на операција на смалување на желудник, сега цел живот ќе живее како билка : Ѝ го пресекле хранопроводникот, мора да се храни засекогаш на цевка!

Еспресо
Се вчитува....