Tag : освежи

Кујна Сцена

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Igor
Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за...
Сцена Убавина

Ревитализирачка маска која ќе го освежи и затегне вашето лице

Igor
Оваа маска многу лесно се подготвува, прилично e евтина и одлично ја затегнува кожата, а сите состојки веројатно ги имате во вашиот дом…. За оваа...
Сцена Убавина

Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Igor
Ова е рецептот за зелената маска која ќе ви го хидрира и освежи изгледот… Се што ви е потребно е копар и магдонос. Овие две...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian